"Страховий поліс - ремінь безпеки від фінансових ризиків." - Констянтин Мадей

(044) 462-59-49

Підвищення лімітів страхових сум по ОСЦПВ – результат ефективної співпраці МТСБУ та Нацкомфінпослуг

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг 21.07.2015 р. прийняла рішення щодо збільшення страхових сум за договорами ОСЦПВ. Згідно з рішенням, нові ліміти складатимуть: за шкоду заподіяну життю та здоров’ю - 200 000 грн. на одного постраждалого, а за шкоду, заподіяну майну – 100 000 грн., але не більше 500 000 грн. за однією ДТП. Договори страхування ОСЦПВ з новими лімітами планується укладати з 01.11.2015 р. Підвищення страхових сум відбулося у зв’язку із ростом рівня інфляції, а також зі зміною індексу споживчих цін.

Прийняття цього рішення стало результатом ефективної взаємодії Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг та Моторного (транспортного) страхового бюро України.

Впровадження нових страхових сум дозволить наблизити розміри страхових відшкодувань до реальних витрат на ремонт транспортних засобів та компенсацію витрат у зв’язку із травмуванням або смертю громадян.

Дане підвищення було першим кроком наближення національних страхових лімітів до норм Директиви 2009/103/ЄС Європейського парламенту. Нині діючі ліміти у країнах ЄС складають: у випадку шкоди, заподіяної життю та здоров’ю – 1,12 млн. євро на одного потерпілого або 5,6 млн. євро на одну страхову подію незалежно від кількості потерпілих, та у випадку майнових збитків – 1,12 млн. євро на одну страхову подію незалежно від кількості потерпілих. Окрім цього, Європейська комісія кожні 5 років коригує розміри мінімальних страхових сум в обов’язковому страхуванні автоцивільної відповідальності відповідно до європейського індексу споживчих цін.

Як зазначив Генеральний директор Володимир Шевченко, МТСБУ пропонує щорічне збільшення страхових сум мінімум вдвічі, що дозволить протягом наступних 10-ти років наблизити українські стандарти до європейських у сфері обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності.

Новини МТСБУ від 19 лютого 2016 року