"Страховий поліс - ремінь безпеки від фінансових ризиків." - Констянтин Мадей

(044) 462-59-49

МТСБУ оприлюднило оцінки діяльності страховиків за ІІI квартал 2015 року

МТСБУ оприлюднило показники діяльності страховиків, що здійснюють обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності за результатами третього кварталу 2015 року.

Аналіз оцінок страховиків за минулий квартал показав, що показники загального фінансового стану залишись на високому рівні. Із 58 членів Бюро в зеленому секторі знаходиться 50 компаній, ще 7 компаній знаходяться в жовтому секторі – компанії «Аска», «Дніпроінмед», «Еталон», «Київ Ре», «Нова», «УОСК», «УТСК». І один страховик має заборгованість перед фондами Бюро – СК «Домінанта».

За результатами аналізу скарг потерпілих на страховиків відбулось покращення позицій страховиків. Загалом, із 58 компаній 3 компанії знаходяться в жовтому секторі – СК «Вусо», «Інго Україна», «Київ РЕ», 6 страховиків знаходяться в червоному секторі - «Аска», «Дніпроінмед», «Еталон», «Нова», «УОСК», «УТСК». При цьому, питома вага скарг на страховиків, що знаходяться у червоному секторі складає близько 60% всіх скарг, що надійшли до Бюро у 2015 році.

Суттєвих змін зазнали результати страховиків за показником якості врегулювання. Так, в жовтому секторі опинились 13 страховиків – СК «Гарантія», «Дніпроінмед», «Експрес Страхування», «Європейський страховий альянс», «Київ Ре», «Оранта Січ», «Просто Страхування», «Страховий капітал», «Талісман Страхування», «Український страховий стандарт», «Харківська муніципальна СК», «Юнівес», «Юнісон Страхування, ще 6 компаній - у червоному секторі. Зокрема, це СК «Аска», «Еталон», «Нова», «Оранта», «УОСК», «УТСК». За результатами другого кварталу в жовтому секторі знаходилось 7 компаній, в червоному - 3 компанії. Погіршення оцінок страховиків свідчить про недостатній рівень страхового сервісу деяких страховиків – членів Бюро.

Саме тому найважливішим завданням МТСБУ на найближчий час є прийняття низки заходів для покращення якості страхового врегулювання. В першу чергу, мова йде про перехід до прямого врегулювання страхових збитків та збільшення страхових лімітів для збитків, що врегульовуються в рамках «європротоколу» з 25 до 50 тис. грн.

«МТСБУ вживає ряд заходів, покликаних покращити якість страхового врегулювання та платіжну дисципліну страховиків-членів Бюро. Зокрема, компаніям, чий рівень врегулювання нижчий від 35% нараховується додатковий гарантійний внесок до фонду захисту потерпілих МТСБУ. Мета цього внеску - стимулювати страховиків в повному обсязі та в короткі строки врегульовувати страхові випадки перед клієнтами. Ще один механізм впливу на страховиків, що мають проблеми з врегулюванням – видача їм меншої кількості бланків полісів ОСЦПВ. Таким чином, чим гірші показники діяльності компанії, тим менше вона отримає нових бланків від МТСБУ і тим менше укладе нових договорів. Ми розраховуємо, що вжиття комплексу заходів дозволить покращити рівень клієнтського сервісу та не допустити затягування виплат потерпілим», - зазначив Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко.

    Оцінювання здійснюється за 3-бальною шкалою:
  • зелений колір - добре;
  • жовтий колір - задовільно;
  • червоний колір - незадовільно;
  • чорним кольором позначаються оцінки страховиків, які не надали дозвіл на оприлюднення своїх оцінок;
  • фіолетовим кольором позначаються компанії, що мають заборгованість перед фондами МТСБУ;
Оцінки діяльності страховиків-членів МТСБУ станом на 31.03.2015

Оцінки діяльності страховиків

Оцінка може змінюватися у зв`язку з надходженням додаткових даних.
Оприлюднено на виконання рішення Президії МТСБУ від 12.11.2015 (протокол № 367/2015)